O DEPARTAMENCIE

Departament Twórczości – Patrycja Forfecka
Założycielem firmy, a zarazem marki Departament Twórczości jest Patrycja Forfecka. Wszystkie produkty od projektu do realizacji przechodzą przez jej ręce. Bywalczyni Targów mody i designu w całej Polsce. Swoje prace prezentowała m.in. już na Slow Fashion w Warszawie, Wrocław Fashion Meeting, Silesia Bazar itd.

Departament Twórczości to pracownia torebek, plecaków i akcesoriów ze skóry, w której wszystkie produkty od projektu do realizacji przechodzą przez moje ręce. W czasie tworzenia próbuje wydobyć indywidualny charakter materiału. Dlatego pracuje na skórze, która porównywana jest do surowego drewna, w ten sam sposób zmienia je czas. Nie tworzę magazynowych ilości swoich produktów, dla mnie każda jest tą pierwszą, każda szyta z pasji, w dbałości o szczegóły – specjalnie dla Ciebie!


Poniżej wypisane są wszystkie materiały, z których korzystamy. Dobór ich to nie zbieg okoliczności.

Materiały, z których korzystamy to:

Skóra bydlęca typu jucht – należy do najdroższych i najbardziej szlachetnych skór. Porównywana jest to surowego drewna, który tak samo przechodzi z czasem w odcienie miodu, by potem zmienić się całkowicie w kolor karmelu. Skóra ta starzeje się powoli, dzięki czemu może służyć kilku pokoleniom, ze względu na swoją wytrzymałość. Skóry te są garbowane roślinnie, co oznacza, że do ich wyprodukowania użyto garbników roślinnych. Skóra w kolorach: jasnym – niebarwionym, czarnym, czerwonym, brązowym.
Drelich – jest to gruba, mocna tkanina bawełniana o splocie ukośnym, głównie używana na ubrania robocze. Bazujemy na dwóch kolorach jasny – ecri oraz czarny
Surówka w pepitkę – jest to surowy materiał, niebielony oraz niebarwiony.
Filc jednostronnie impregnowany, co oznacza, że ten materiał nie przemaka, dlatego nie straszny mu ani deszcz, ani śnieg.
Elementy kaletnicze w odcieniach niklu oraz starego złota.